سفارش تبلیغ
صبا ویژن


حضور رهبر بزرگوار انقلاب در شهر خوبان - شهر خوبان


درباره نویسنده
حضور رهبر بزرگوار انقلاب در شهر خوبان - شهر خوبان
سید حمید کلانتری
در بهار سال 1335 در همت آباد در 30کیلومتری یزد متولد شدم. حدود سه سالگی از یزد به تهران رفتیم. در آن سالها خیلی ها به دلیل خشک شدن قنات آبادی به تهران و اطراف مهاجرت کردند. دوران ابتدایی در میدان بروجردی زندگی می کردیم.وبعد به خیابان پیروزی و کوکاکولا رفتیم. در فعالیتهای فرهنگی،مذهبی مسجد مسلم ابن عقیل و مسجد حضرت محمد ( ص) که از مساجد فعال تهران و منطقه بودند،تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی مشارکت داشتم. بعد از دریافت دیپلم ریاضی در انشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی (ملی سابق) پذیرفته شدم. از همان سال اول جزء جمعی بودم که مجموعه فعالیت های مبارزاتی دانشگاه را برنامه ریزی و هدایت می کرد. در سال 56 ازدواج کردم ، حاصل ازدواج 4 فرزند( 2پسر و 2دختر ) می باشد. خدای مهربان را به خاطر داشتن همسرو فرزندانی خوب و همراه همیشه شاکرم. پس از انقلاب یک سال مدیر دبیرستان آذر شدم و از بهار سال 60 به جهاد سازندگی پیوستم. جهاد درسهای بسیار زیادی در امور مختلف به ویژه برنامه ریزی ، مدیریت کار با مردم به ویژه جامعه شریف روستایی نصیبم ساخت. دوسال و نیم معاون ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ و پس از پایان جنگ به عنوان معاون امور اجتماعی وزارت جهاد و بعد معاون ترویج و مشارکت مردمی انتخاب شدم. پس از 4سال ونیم خدمت در این مسئولیت به دلایلی 4سال از جهاد خارج شدم. 2سال به عنوان مشاور وزیر ارشاد و 2سال هم معاون پژوهشی دبیرخانه شوراهای جوانان. با انتخاب آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور در 2 خرداد 76 دوباره به جهاد برگشتم و به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها مراتع کشور معین شدم. بعد از 4سال به دعوت دوستان و برادران یزدی و با تصویب دولت به عنوان استاندار یزد منصوب شدم. 4سال و 40 روز هم در این مسئولیت که فضای جدیدی از کار و تلاش در عرصه منطقه ای بود، در خدمت همشهریان خوب و عزیز یزدی فعالیت نمودم و فرصتی فراهم شد تا با نیازها ، استعدادها ، امکانات و محدودیت های توسعه استان از نزدیک آشنا شوم. پس از بازگشت به تهران طی دو سال گذشته به صورت تمام وقت و پاره وقت در دبیرخانه مجمع تشخیص ، به عنوان مسئول کمیته مدیریت و نظام اداری مشغول بوده ام و البته در کنار این موضوع در چند موسسه عام المنفعه و غیردولتی و یکی دو شرکت همکاری نموده ام و حال در خدمت شهرخوبان به عنوان کانونی برای اندیشیدن
تماس با نویسنده


آرشیو وبلاگ
یزد
انتخابات
مناسبت
دیدارها
پیامها
پاییز 1387
تابستان 1387
بهار 1387
زمستان 1386
پاییز 1386
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
شهریور 1388
مهر 1388
آبان 1388
دی 88
بهمن 88
اسفند 88
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
تیر 89
مرداد 89
شهریور 89
آذر 89
آبان 89
مهر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
تیر 90
مرداد 90
مهر 90
شهریور 90
آذر 90
آبان 90
دی 90
خرداد 91
مهر 91
آذر 91
آبان 91
دی 91
بهمن 91
فروردین 92
اسفند 91
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
بهمن 92
اسفند 92
فروردین 93
تیر 93
مرداد 93
اسفند 93
بهمن 93
فروردین 94
شهریور 94
فروردین 95
بهمن 94
اردیبهشت 95
تیر 95
آبان 95
آذر 95
اردیبهشت 96
تیر 96
آذر 96
دی 96
اسفند 96
شهریور 97
خرداد 97
اردیبهشت 98
تیر 98
شهریور 98


لینک دوستان
یزدنا
یزد فردا
یزدآنلاین
سید محمد خاتمی
توان گستر
رستاق
شهرنیکان
بهارنو
وبلاگ فارسی
لیست وبلاگ ها
قالب وبلاگ
اخبار ایران
اخبار فاوا
تفریحات اینترنتی
تالارهای گفتگو
خرید اینترنتی
طراحی وب

عضویت در خبرنامه
 
لوگوی وبلاگ
حضور رهبر بزرگوار انقلاب در شهر خوبان - شهر خوبان

آمار بازدید
بازدید کل :267872
بازدید امروز : 114
 RSS 

 

 بالاخره نوبت پس از چند سال و چندین بار تلاش و پی گیری به یزدیها رسیده. به خاطر دارم در دوره تصدی استانداری، حداقل سه بار به صورت کتبی یا در ملاقات حضوری مشترکی با نماینده محترم ولی فقیه و نمایندگان مجلس یا منفردا برای تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به استان پی گیریها و تلاشهایی داشتیم. یک بار پس از یکی از ضیافتهای افطار عرض ادبی داشتم و خواست و انتظار مردم خوبمان را مطرح نمودم. ایشان با لبخندی فرمودند: یزد برای چه بیاییم؟ برای محرومیتهایش؟ عرض کردم یزد هم مناطق محروم زیاد دارد. در هر حال یکی از ملاکهای دفتر ایشان برای اولویت بندی سفر، میزان محرومیت استانها بوده است و بر این اساس، سفر به یزد به تعویق می‏افتاد. حال فرصت بسیار خوبی برای ساکنین دارالعباده فراهم گشته است تا رهبر عزیز خود را به گرمی و شایستگی استقبال نمایند و بار دیگر ویژگی مهمان نوازی یزدیها را به نمایش بگذارند و خاطره ای فراموش نشدنی از این رویداد ارزشمند بسازند. همه باید توجه نمایند که این حضور برای اولین بار است رخ می دهد و شاید تا سالهای طولانی تکرار نشود. پس باید به گونه ای برنامه ها طراحی و اجرا شوند که سفر یزد زبانزد گردد.

 اما چند نکته به طور خاص برای عنایت و توجه بیشتر برنامه ریزان و کارگردانان سفر شایسته تاکید است :

1- رعایت نظم و انضباط در کلیه برنامه ها از ابتدای ورود تا زمان خداحافظی و ترک استان به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا الگویی سازنده برای مدیران و مردم استان در سایر امور شود . برنامه‏ها به گونه‏ای تنظیم شوند که همه جوانب لازم وقت‏گیر ملاحظه شده باشند و امکان انجام هر موضوع در زمان تعیین شده فراهم شود.

2-رعایت حال مردم به خصوص افراد کهنسال، زنان، کودکان و افراد ناتوان در برنامه های عمومی بشود که با حداقل اتلاف زمان و محدودیت جانبی بتوانند با رهبر خود ملاقات و دیدار نمایند و از بیانات ایشان بهره مند گردند.

3- برای هر جلسه و نشست، هدفگذاری  مستقلی بشود و ماموریتی تعریف گردد و در چارچوب ماموریت و زمان تقسیم بندی شود تا حداکثر بهره برداری ممکن به عمل آید .

4- مهمترین سئوال و مسئله این است که از حضور و تشریف فرمایی مقام معظم رهبری چگونه بهترین بهره‏برداری ممکن را داشته باشیم؟ چه موضوعاتی باید مورد پیگیری قرار گیرد و چه تصمیمات مهمی با حضور رهبر انقلاب باید به نتیجه برسد؟

مواردی که ذیلا به آنها اشاره می‏شود، بر اساس تجارب قبلی و اطلاعات موجود مهمترین  مسائلی است که نیازمند عنایت و تصمیم ویژه می باشند.  

1-4- فعال شدن پروژه بسیار مهم خط انتقال دوم آب از سرشاخه های کارون به یزد و حل مشکل تامین اعتبار آن از طرف وزارت نیرو که در سفر هیئت دولت به یزد به تصویب رسیده است، بهترین هدیه به یزد و یزدیها خواهد بود .

2-4- دستور ویژه برای سرمایه گذاری گسترده دولت برای پیشگیری از پیشروی بیابان و احیای مناطق بیابانی همراه با توسعه فضای سبز .

3-4- دستور ویژه برای تامین اعتبارات و تسهیلات لازم جهت توسعه ظرفیت سرمایه گذاری و رفع محرومیت ها از مناطق محروم استان با اولویت شهرستانهای خاتم و طبس و ابرکوه ....

4-4- تقدیر شایسته و بایسته از فرهنگیان استان یزد به دلیل همت والای آنان در توفیق 14 ساله  دانش آموزان استان یزد در کسب رتبه اول کنکور در راستای ارتقاء کیفی آموزش و پرورش استان و عنایت ویژه به معلمان و مربیان تلاشگر استان .

5-4- ارتقای سطح کیفی آموزش عالی استان یزد با تامین امکانات آموزشی برای تحصیلات تکمیلی ، توسعه مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و تامین امکانات خوابگاهی و همچنین توسعه امکانات پزشکی درمانی استان به عنوان قطب خدمات تخصصی پزشکی در سطح ملی و منطقه ای . 

6-4- بذل توجه لازم برای توسعه ظرفیت های صنعتی، معدنی با توجه به مزیتها و استعداهای فراوان استان در حوزه معادن سنگ آهن ، سرب ، روی ، فولاد و صنایع کانی غیر فلزی به عنوان مهمترین عرصه توسعه اشتغال و تولید در استان همراه با ایجاد صنایع کوچک و تبدیلی در مناطق روستایی ....

7-4- دستور ویژه برای ساخت ، تکمیل و فعال شدن مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری یزد ، همچنین حمایت از ساخت استادیوم بزرگ استان .نویسنده : سید حمید کلانتری » ساعت 7:54 عصر روز یکشنبه 86 آذر 25